A Miniszterelnöki Hivatal 2007. szeptember 5-én nyilvánosságra hozta a Nemzeti Audiovizuális Médiastratégia tervezetét.
Figyelembe véve azt, hogy a NAMS-nak a nyilvános társadalmi vitát követően a Kormány által elfogadni kívánt változata érdemben és meghatározó módon fogja befolyásolni a jövő audiovizuális médiaszabályozását és ennek nyomán a médiapiacok működését, ezért fontosnak tartjuk, hogy a területtel foglalkozó kutatócsoportok, szakmai műhelyek, tudományos intézmények intenzíven és a saját eszköztáruk lehető legjobb kihasználásával részt vegyenek a nyilvános társadalmi vitában.
Ennek érdekében a BME Média Oktató és Kutató Központja meghívta a
- a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kar Média, Marketingkommunikáció és Telekommunikáció Tanszék
- a Central European University Center for Media and Communication Studies
- a Magyar Kommunikációtudományi Társaság
- a Magyar Tudományos Akadémia Filozófiai Kutatóintézet
- a Magyar Tudományos Akadémia Infokommunikációs Jogi Centrum
- az Országos Rádió és Televízió Testtület Alkalmazott Kommunikációtudományi Intézet
- a Pécsi Tudományegyetem Kommunikáció és Médiatudományi Tanszék
- a Pécsi Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Kar Informatikai és Kommunikációs Jogi Tanszék
- az ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet
- a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola Újságírás- és Médiatanulmányok Intézet
- Eszterházy Károly Főiskola Kommunikációs és Médiatudományi Tanszékcsoport
szakértőit egy konferenciasorozat előkészítésére és levezetésére, amelynek keretében a területtel különböző tudományterületeken működő kutatóintézetek a NAMS 6, általuk különösen jelentősnek tartott témájában szerveznek a széles értelemben vett szakmai közönség részére félnapos konferenciákat 2007 őszén. A konferenciákra meghívást kapnak a szakmai érdekképviseletek, a piaci szereplők, a kormányzati döntéshozók és a tudományos szakértők. A konferenciasorozat célja az volt, hogy a szabályozással érintett szereplők a nyilvánosság előtt, szakmai fórumon vitassák meg a NAMS egyes kérdéseit és alakítsák ki álláspontjukat az ez alapján születő médiaszabályozás tervezeteiről. A konferenciasorozat végül 3 rendezvényből állt.
2. alkalom: Verseny és szabályozó hatóság (Magyar Tudományos Akadémia Jogtudományi Intézetének Infokommunikációs Jogi Centruma szervezésében, együttműködésben a münsteri Institut für Informations-, Kommunikations-, und Medienrecht (ITM), valamint a pécsi Informatikai és Kommunikációs Jogi Kutatóintézettel (IKJK)) 2007. november 28.
2007. december 12.